Pages

Teave minu kohta

Minu foto
Olen vihane motokrossi fänn.

Blogiarhiiv

esmaspäev, 15. detsember 2008

Minu kodu energia

Meie pere uuring.
  1. Autoga läbitud kilomeetrite arv kuus - 120km. Auto kütuse kulu 100-le kilomeetrile on 7 liitrit.


  2. Elekrti kulu kuus on 600 kWh.

Sain sellise tulemuse

"Energiasäästlikkuse" uuring

Energiasäästlikuse uuuringu jaoks on vaja uurida ka CO2 sisaldus õhus CO2 tekitamist erinmevate tootmisel saab kalkuleerida internetis olevas CO2 kalkulaatoriga.
http://www.safeclimate.net/calculator/index.php



Kalkulaatori kasutamiseks on mul vaja teada:



  1. autoga 1 kuu jooksul läbitud kilomeetrite arv, auto kütuse kulu 100 km kohta


  2. elektri kulu kuus (kWh)



pühapäev, 14. detsember 2008

Web2.0 vahendite kasutamise võimalused õppetöös

Mis on Web 2.0?
Wikipedia järgi on Web 2.0 veebi tehnoloogi ja disaini kasutamise trend, mille eesmärgiks on lihtsustada loovuse kasutamist, info jagamist ja koostööd kasutajate vahel.

Web 2.0 alla võib liigitada hulganisti erinevaid teenuseid:

Ei ole enam autoreid ja kasutajaid – kõigil on võrdne õigus osaleda loomisprotsessis. Aina ähmastumas on piirid professionaalide ja amatööride vahel. Igaühest võib saada professionaal ja selle üle otsustavad teised kasutajad. Mida rohkem sinu fotosid vaadatakse või ajaveebe loetakse, seda kõvem tegija sa oled. Võib rääkida kollektiivsest intelligentsusest või rahva tarkusest. Üheks selle väljundiks on folksonoomia teke, kus tavakasutajad lisavad erinevatele objektidele märksõnu, mis lihtsustavad teiste kasutajate jaoks otsingut. Kõik see võimaldab aina suurenevast infohulgast leida endale vajalik. Väga oluliseks muutub ka koostöö ning igasugused võrgustikud ning kogukonnad on muutunud väga populaarseks. Kokkuvõtteks võibki öelda, et kui Web 1.0 ühendas arvuteid, siis Web 2.0 ühendab inimesi.

Web 2.0 saab väga mitmel moel kasutada õppetöös. Näiteks kui inimestel ei ole võimalik tulla füüsiliselt kokku, saavad nad arvuti abiga suhelda. Samas saab ka anda ülesandeid kasutades blogisid jms. Ka arvestuslikke töid on võimalik teha Web 2.0 abil. Kui õpetaja puudub tunnist ja seda tundi asendatakse on võimalik Web 2.0 abil kontrollida tunnirööd. Võimalik ka panna ideid, mida teostada. Nt leidsin internetistl, kuidas G. Adolfi Gümnaasiumis pandi edaspidisteks tundideks ideid internetti üles. Kasutades Web2.0 saab ka infot otsida.



esmaspäev, 8. detsember 2008